Archiwum - marca 2017

linkologia.pl spis.pl

odziez na rower

Okazuje się, że i na rower przeznaczona jest specjalna odzież. Oczywiście podczas podróży do pracy czy szkoły można założyć w zasadzie cokolwiek, ale podczas dłuższych przejażdżek trzeba już posiadać lepszą odzież na rower. Jak wybrać tę najlepszą?


Kluczowe znaczenie z punktu widzenia wygody ma odpowiednia bielizna. Na skutek wysiłku fizycznego ciało poci się co powoduje niekiedy uczucie dyskomfortu. Odzież termoaktywna, a dokładniej bielizna ma temu skutecznie przeciwdziałać. Przede wszystkim powinna odprowadzać wilgoć, a przy tym stanowić skuteczną izolację termiczną. Musi być też obcisła. Na rynku są aż trzy rodzaje bielizny na rower - ciepła, średnia i lekka. Ciepła utrzymuje odpowiednią ciepłotę ciała nawet w niskich temperaturach. Jednak przy intensywnych wysiłku okazuje się często za ciepła. Lepiej więc postawić na bieliznę średnią. Z kolei lekka przeznaczona jest na lato.


Podczas zakupu koszulki na rower również poleży postawić na modele obcisłe, które odprowadzają wilgoć na zewnątrz, a jednocześnie nie krępują ruchów podczas jazdy. Przydatna okazuje się być także tylna kieszeń na różnego rodzaju drobiazgi oraz zamek błyskawiczny przy stójce. Dzięki niemu gdy zrobi się za gorąco koszulkę można lekko rozpiąć. W sklepach dominują modele bardzo kolorowe, co wiele osób zniechęca. Zapewniają one jednak doskonałą widoczność na drodze, co także ma bardzo duże znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Strona główna


Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112