Komentarze

Czy warto kupić specjalne buty rowerowe? 13. marca 2015 15:24:00 Odzież rowerowa
linkologia.pl spis.pl

Elementem wyposażenia rowerzysty, który w znaczący sposób poprawia bezpieczeństwo jazdy, a przy tym zapewnia odpowiednią ochronę dla tak ważnej części ciała, jak stopy, są buty rowerowe.

Kupno butów rowerowych nie jest już chyba przez nikogo uważane za jakąś fanaberię i coraz częściej można spotkać rowerzystów, którzy na nogach mają specjalne rowerowe obuwie. Owszem, jest to wydatek całkiem spory, ale jednak wart swej ceny. Szczególnie osoby jeżdżące w trasy wielokilometrowe, czy też wybierające tereny górzyste lub bardzo nierówne ścieżki leśne, powinny zainteresować się butami rowerowymi. Oczywiście, w przypadku rowerzystów szosowych, specjalne buty rowerowe są po prostu koniecznością.

Buty rowerowe można więc dopasować do swojego stylu jazdy i terenów, gdzie najczęściej się jeździ. Dlatego mamy na rynku możliwości dostania butów rowerowych trekkingowych, szosowych, MTB oraz specjalnego obuwia na zimę. Są też buty przeznaczone dla kobiet. To modele o niższym podbiciu i węższe od modeli męskich.

Buty rowerowe nie grożą ześlizgnięciem się z pedałów, co często się zdarza w przypadku zwykłego obuwia sportowego. A to nie tylko kwestia wzrostu bezpieczeństwa, ale i komfortu jazdy.

Brak komentarzy