Komentarze

Jakie najtańsze rowery szosowe można kupić? 11. marca 2015 15:18:00 Rowery
linkologia.pl spis.pl

Jeszcze całkiem niedawno marzeniem każdego początkującego rowerzysty (i nie tylko) był rower górski. Obecnie ta moda już lekko przeszła i coraz częściej na drogach można spotkać kolarzy, także amatorów, pędzących na rowerach szosowych. Sprzyja temu nie tylko zainteresowanie związane z Tour de Pologne, ale i wzrost popularności triathlonu, w którym odcinek rowerowy, jednak najbardziej korzystnie jest pokonać właśnie na rowerze szosowym.

Na szczęście oferta sklepów rowerowych jest już na tyle bogata, że każdy może coś wybrać. Dobre rowery szosowe nie są może zbyt tanie, ale i początkujący amator śmigania po drodze jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Chociaż trzeba podkreślić, iż całkiem niezły model roweru górskiego już za 1500-2000 zł uda się kupić, natomiast w przypadku rowerów szosowych, jest to absolutnie niemożliwe.

Najtańsze, w miarę solidne rowery szosowe to, niestety, wydatek minimum 2500 zł, a pułap cenowy rozciąga się aż do 50000 – 60000 zł (z tym, że to już kwoty raczej dla profesjonalistów). W każdym razie, kolarze - amatorzy z reguły szukają rowerów szosowych w przedziale 3000-5000 zł, co już jest gwarancją całkiem niezłych modeli.

Brak komentarzy